• 0(266) 721 33 30
  • destek@bandirmaendustriyelsogutma.com


Faliyet Alanlarımız

Chiller Soğutucular

Chiller kelime anlamı itibaren İngilizce bir kelime olup Türkçe karşılığı Soğutucu demektir. Chiller Soğutucu sistemleri soğutma sistemlerinin genel bir adıdır. Çeşitli firmaların üretmiş olduğu farklı tip ve modeller ile geniş ürün yelpazesine sahip sanayi ve genel soğutma platformlarında uygulanan bu sistemler hava & su soğutmalı chiller tipleri diye ikiye ayrılır.
 
CHILLER SOĞUTUCULARIN KULLANILDIĞI YERLER
Chiller sistemleri soğutma grupları, bir çok alanda kullanılan soğutma sistemlerdir. bunlar sanayi endüstriyel alanında makina veya kalıp soğutma olarak, Hizmet alanında ise Oteller, Hastaneler, Alış veriş merkezleri, Forumlar, bina soğutma sistemleri ve benzeri yerleri veya alanlarında kullanılmaktadır.
 
CHILLER SOĞUTUCU MODELLERİ
CHİLLER modelleri farklı tip ve ebatlarda çeşitli markaların ihtiyaçlara uygun şekilde tasarlanan modellere sahiptir. bu soğutucular sanayi ve endüstriyel alanda ve geniş alan soğutması için kullanıma uygun olarak hava soğutmalı Chiller, Su Soğutmalı Chiller olarak kullanıma sunulmuştur.
 
HAVA SOĞUTMALI CHILLER
Chiller soğutucu sistemlerinin içindeki gaz kütlesini bakır boru içinde devir daimi sırasında oluşan Sıcaklığın soğutulması için uygulanan sistemlerdir. Hava Soğutmalı Chiller adından da anlaşıldığı gibi hava ile içindeki gazın soğutulan sistemlerdir. Hava Soğutmalı Chiller Modelleri kurulu olduğu mekanın ve ya işletmenin havadar olan genellikle çatıya konumlanan sistemlerdir. Bu Chiller Modelleri su verimliğinin az olduğu yerlerde konumlandırılır.
 
SU SOĞUTMALI CHILLER
Chiller; Soğutucu sistemlerinin diğer bir şeklidir. sistem aynıdır yanlınız bu Chiller soğutucularının bakır boru içinde dolaşan gaz kütlesini soğutmak için soğutucu olarak suyun kullanıldığı sistemlerdir. Su Soğutmalı Chiller Modelleri havadar bir alanın mümkün olmadığı yerlerde genellikle kurulduğu mekanın veya işetmenin kazan dairelerinde yani bodrum veya zemin katlara montajı gerçekleştirilir.
 
CHİLLER ENDÜSTRİ KULLANIMI
Chiller Soğutucuları Endüstride soğuk su ihtiyacı özellikle, plastik üretim tesislerinde 10-12 ° C su çıkısı olması gereken enjeksiyon kalıplarının ve işlem yapılmış malın soğutulmasında, ayakkabı taban imalatında, kozmetik ve sabun üretim tesislerinde gerekmektedir. Ciklet, çikolata ve şekerleme üretim hattında, her türlü soğutma ve iklimlendirme sağlayan endüstriyel tip uygulamalarda, soğuk su hazırlamada CHILLER sistemlerine ihtiyaç duyulur.

Bandırma Endüstriyel Soğutma olarak Chiller Soğutucuların kurulum ve bakımını alanında profesyonel ekibimiz ile üstlenmekteyiz.

chiller soğutucular